Tipy na letní výlety

Plešné jezero

Plešné jezero se nachází pod vrcholem Plechého v nadmořské výšce 1.090 m, je ledovcového původu a patří mezi pět horských jezer na české straně Šumavy. Zhruba 200 m od hráze jezera se nachází unikátní Kamenné moře, tvořené mohutnými balvany pleckenštejnské žuly na rozloze 6 ha.

Medvědí stezka

Jedná se o nejstarší naučnou stezku v jižních Čechách, vyznačenou v roce 1967. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou osady Ovesná a Černý kříž. 

Soumarské rašeliniště

Naučná stezka o délce 3 km, vhodná pro výlet s dětmi – cestou děti provádí na informačních tabulích Skřítek Rašeliníček. Součástí stezky je vyhlídková věž, z které je krásný výhled na celé rašeliniště. 

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský plavební kanál má délku 44 km, v blízkosti osady Jelení vede 400 metrů dlouhým tunelem. Jeho výstavba započala v roce 1789. Podél kanálu vede několik pěších a cyklistických tras.

Soví stezka

Areál lesních her neboli Soví stezka je zážitková stezka pro všechny věkové kategorie dlouhá 1,6 km. Nachází se necelý kilometr od informačního centra ve Stožci.

In-line stezka Nová Pec - Stožec

In-line stezka vede z Nové Pece do Stožce, je dlouhá 16 km a vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi. 

In-line stezka Nová Pec - Horní Planá

In-line stezka vede z Nové Pece do Horní Plané, je dlouhá 17 km a  vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi.  

In-line stezka Frymburk - Přední Výtoň

In-line stezka vede z Frymburku do Přední Výtoně, je dlouhá 31 km a  vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi. 

YSL Replica Sale YSL Top Handle Chain bags Replica YSL Clutches Replica YSL Crossbody Replica YSL Envelope Chain Bags Replica YSL Handbags Replica YSL Large Shoulder Bags Replica YSL Mini Bags Replica YSL Tote Replica スーパーコピーブランド激安販売店