Běžecký lyžařský areál Schöneben

Běžecký lyžařský areál Schöneben

Běžecký areál se nachází v nadmořské výšce cca 1.000 metrů u hraničního přechodu Zadní Zvonková – Schöneben. Jedná se o nejkvalitnější běžecký areál na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března.
Běžecký areál Schöneben uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře - 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení. Stopy jsou denně upravovány.

Hlavní nástupní místo s velkokapacitním parkovištěm na běžecké stopy je hned u příjezdové silnice do areálu Schöneben. Přímo u nástupu se nachází multifunkční Böhmerwaldarena s restaurací, převlékárnou, toaletami a dalším potřebným zázemím. Na běžecké stopy je možné rovněž nastoupit z parkoviště skiareálu Hochficht nebo v Grünnwaldu. 

Vstup na běžecké stopy Schöneben-Hochficht je zpoplatněn částkou 3,50 €/osoba/den. Vstup se hradí přímo na parkovišti nástupních míst. Parkoviště je zdarma.

Přímo u běžeckých stop Schöneben je rozhledna Moldaublick s nádherným výhledem na celé Lipno a na protější straně rozhledna Alpenblick, ze které je vidět Mühlviertel a Alpy.