Tipy na zimní výlety

Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy v nadmořské výšce až 1.338 metrů. Je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a nabízí široké možnosti všem vyznavačům zimních sportů a pro všechny úrovně výkonnosti – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní tratě FIS.

Lipenská ledová magistrála

Lipenské jezero pravidelně zamrzá od prosince do března. Jakmile led dosáhne bezpečné tloušťky, vyjedou na led speciální stroje, které připraví bruslařské dráhy. Dráhy jsou upravovány takřka denně. 

Běžecký lyžařský areál Schöneben

Běžecký areál se nachází v nadmořské výšce cca 1.000 metrů u hraničního přechodu Zadní Zvonková – Schöneben. Jedná se o nejkvalitnější běžecký areál na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března.
Běžecký areál Schöneben uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře - 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení. Stopy jsou denně upravovány....

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno patří k nejlepším lyžařským střediskům v České republice. Má sjezdovky o celkové délce 11 km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossové dráhy i snowpark.

Skiareál Mitterdorf

Skiareál vhodný především pro rodiny s dětmi se nachází v nadmořské výšce až 1.139 m. Všechny sjezdovky jsou zasněžovány. Je zde jedna dvousedačková lanovka, čtyři dvoumístné vleky, jeden lanový vlek a čtyři pohyblivé koberce. Dále se zde nachází sáňkařská dráha se zastřešeným pojízdným kobercem a půjčovnou saní.