Tipy na letní výlety

Plešné jezero

Plešné jezero se nachází pod vrcholem Plechého v nadmořské výšce 1.090 m, je ledovcového původu a patří mezi pět horských jezer na české straně Šumavy. Zhruba 200 m od hráze jezera se nachází unikátní Kamenné moře, tvořené mohutnými balvany pleckenštejnské žuly na rozloze 6 ha.

Medvědí stezka

Jedná se o nejstarší naučnou stezku v jižních Čechách, vyznačenou v roce 1967. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou osady Ovesná a Černý kříž. 

Soumarské rašeliniště

Naučná stezka o délce 3 km, vhodná pro výlet s dětmi – cestou děti provádí na informačních tabulích Skřítek Rašeliníček. Součástí stezky je vyhlídková věž, z které je krásný výhled na celé rašeliniště. 

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský plavební kanál má délku 44 km, v blízkosti osady Jelení vede 400 metrů dlouhým tunelem. Jeho výstavba započala v roce 1789. Podél kanálu vede několik pěších a cyklistických tras.

Soví stezka

Areál lesních her neboli Soví stezka je zážitková stezka pro všechny věkové kategorie dlouhá 1,6 km. Nachází se necelý kilometr od informačního centra ve Stožci.

In-line stezka Nová Pec - Stožec

In-line stezka vede z Nové Pece do Stožce, je dlouhá 16 km a vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi. 

In-line stezka Nová Pec - Horní Planá

In-line stezka vede z Nové Pece do Horní Plané, je dlouhá 17 km a  vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi.  

In-line stezka Frymburk - Přední Výtoň

In-line stezka vede z Frymburku do Přední Výtoně, je dlouhá 31 km a  vzhledem k minimálnímu převýšení je vhodná pro rodiny s dětmi.